Saga fantasy

Fantasy to tematyka, która pozwala marzyć. Trzeba przyznać, że dzięki temu gatunkowi literackiemu, filmowemu można wspaniale rozwinąć swoją wyobraźnię, dzięki której można zawędrować do najdalszych zakątków krain, które tylko sobie sami wymyślimy. Jest to taka tematyka, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Kolejne pokolenia poznają autorów, którzy tworzą barwne miejsca, niespotykane stwory i jeszcze wiele innych istot, które muszą wypełniać najróżniejsze misje. Warto jednak zapoznać się z tym co leży u podstaw dzisiejszej fantastyki. Taką najsłynniejszą sagą jest “Wiedźmin. Tomy 1-8. Pakiet serialowy“. Jego twórcą jest Andrzej Sapkowski.

W świecie Wiedźmina

Kto jeszcze nie poznał Wiedźmina lub chociażby raz nie słyszał o Geralcie z Rivii ma ogromne zaległości. Wiele dzieci w szkole podstawowej przynajmniej raz słyszało o tym człowieku, który przemierza Królestwa Północy razem z Ciri – małą księżniczką. Czy ktoś wie, że postać Wiedźmina powstała jeszcze w 1987 roku? Tak, to prawda. W pierwszej kolejności powstały króciutkie opowiadania, które zamieszczane były na łamach jednego z najpopularniejszych miesięczników tamtych czasów. Dopiero później Andrzej Sapkowski przeniósł losy Wiedźmina do książki. Od tej pory powstało osiem książek, które pomimo upływu lat cieszą się ogromną popularnością. Przy wielu okazjach na rynku wychodzą nowe wydania, dzięki czemu kolejni czytelnicy mogą mieć w swoich zbiorach tak bezcenne dzieła. “Wiedźmin. Tomy 1-8. Pakiet serialowy” ukazał się w roku 2019 z okazji wydania serialu, którego scenariusz opiera się na książkach. Pierwszy tom tej sagi na swojej okładce ma serialowych, głównych bohaterów.

Walka z potworami i przeznaczenie

W skład całej sagi wchodzą: “Ostatnie życzenie”, “Miecz przeznaczenia”, “Sezon burz”, “Krew elfów”, “Chrzest ognia”, “Czas pogardy”, “Wieża jaskółki”, “Pani jeziora”. Na łamach tychże książek możemy dokładnie poznać historię Geralta – skąd się wziął i jakie szkolenie musiał przejść, aby stać się tym kim jest. Poszczególne tomy to jego historie walki z różnymi potworami, stworami, smokami i wszelkimi dziwnymi stworzeniami. Geralt nie tylko walczył, ale starał się również odnaleźć własne przeznaczenie. Kim była jego ukochana? Kim był najlepszy przyjaciel Wiedźmina? Dzięki tym książkom każdy czytelnik ma fantastyczną okazję do tego, aby wyruszyć w jedną z najpiękniejszych podróży przez królewskie krainy. W książkach obfituje wiele wspaniałych zwrotów akcji.

Szkoła zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com