Amerykańskie książki kryminalne

Książki kryminalne mają to do siebie, że czyta się je z prawdziwą przyjemnością. Dzięki takim lekturom można wpaść na trop wspaniałych zagadek, które rozwiązuje się z policją, agentami śledczymi lub prywatnymi detektywami. Kryminały mają to do siebie, że doskonale wpływają na nasze szarek komórki, które intensywnie pracują nad tym, żeby rozwiązać zagadki, jakie są w nich ukryte. Na rynku znaleźć można wiele wspaniałych kryminałów, które pochodzą od znanych autorów. Jednym z nich jest Harlan Coben, który zaprasza do czytania “O krok za daleko” (https://www.taniaksiazka.pl/o-krok-za-daleko-harlan-coben-p-1324199.html).

Kryminały do czytania

Jeżeli ktoś jeszcze nie słyszał o tym amerykańskim pisarzu, a kocha kryminały, to koniecznie powinien nadrobić te zaległości. W dorobku literackim autora znaleźć można wiele wspaniałych książek jak “Nie mów nikomu”, “Bez skrupułów”, “Niewinny” “Kilka sekund od śmierci”, “Sześć lat później”, “”W labiryncie kłamstw”, Klinika śmierci” i jeszcze wiele innych. Jeżeli ktoś szuka wciągającego kryminału, to Coben zapewni mu pod tym względem wiele wspaniałych propozycji. Jego książki często lądują na listach najlepszych bestsellerów. Z czym będziemy mieli do czynienia w książce “O krok za daleko“? Simon Green to mężczyzna w średnim wieku, który jest spełniony zawodowo. Mieszkaniec Nowego Jorku, mąż pięknej kobiety z którą tworzy szczęśliwą rodzinę. Mają najstarszą córkę Paige, która do tej pory nie sprawiała im większych problemów. Dodatkowo Simon jest współwłaścicielem firmy, która dobrze prosperuje. Czy może na coś narzekać? Do pewnego czasu nie.

Na tropie córki

Pewnego dnia Paige poznaje Aarona i jak się okazuje jest to moment, który totalnie odwraca ich życie do góry nogami. Usłuchana i grzeczna Paige zmienia się nie do poznania. W jej życiu goszczą narkotyki. Rodzice nie tolerują tej szkodliwej dla znajomości córki. Paige znika z domu, a Simon robi wszystko, aby odnaleźć córkę. Jest już prawie bliski obłędu, ponieważ nigdzie nie ma po niej śladu. Ktoś donosi mu, że córka była widziana w Central Parku. Kiedy Simon jest już blisko Aaron staje mu na drodze, a Paige znowu znika. Simon postanawia udać się do domu chłopaka dziewczyny. Na miejscu zastaje …zwłoki Aarona. Na dodatek ktoś strzela do żony Simona, która walczy o życie. Simon chce wyjaśnić co się dzieje i w co wpakowała się w ich córka. Będzie tak działał, aż zrobi…jeden krok za daleko. Książka Harlana Cobena to wspaniała powieść kryminalna, której sekrety zdziwią nas bardzo mocno. Chyba nigdzie nie ma tak doskonale skonstruowanych tajemnic.

Książka zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com